Nacházíte se zde: Úvod / FAQ / Databáze / Ruční instalace Microsoft SQL Server 2012 Express

Ruční instalace Microsoft SQL Server 2012 Express

Popis

Během instalace Microsoft SQL Server, který se do počítače nahrává spolu s eWay-CRM®, může dojít k chybě a instalace vzhledem k této chybě nemůže být dokončena. Ani opakované pokusy nejsou úspěšné a instalace se stále nedaří. Z tohoto důvodu je třeba Microsoft SQL Server nainstalovat ručně.

V případě instalace SQL Server Express With Advanced Services přejděte na článek Instalace eWay-CRM s fulltextovým vyhledáváním pomocí SQL Server Full-Text.

Verze

Všechny verze eWay-CRM®

Obtížnost řešení

Střední

Postup řešení

  1. Nejprve stáhněte instalační balíček z tohoto umístění: https://www.microsoft.com/download/details.aspx?id=50003 Buď stáhněte SQLEXPR_x86_ENU.exe nebo SQLEXPR_x64_ENU.exe podle toho, jestli používáte 32-bit nebo 64-bit systém.
  2. Stažený instalační balíček spusťte a zvolte Installation > New installation or add features to an existing installation.

  1. Otevře se průvodce instalací. Zvolte opět New installation or add shared features.

  1. V dalších krocích průvodce proklikejte až do obrazovky Instance Configuration, kdy se vás průvodce zeptá, zda chcete zadat výchozí instanci, anebo chcete zvolit vlastní název. Zvolte Named instance a do políčka vedle napište EWAYSQL - tak se bude jmenovat vaše SQL komponenta. Pro bezchybný postup následné instalace eWay-CRM je naprosto nezbytné, aby bylo jméno EWAYSQL dodrženo.

  1. Dále opět proklikejte průvodce až do obrazovky Database Engine Configuration, kdy se vás průvodce zeptá na možnosti přihlašování k SQL. Vyberte Mixed mode a do políčka pro heslo napište eWay-CRM123.

  1. Dále proklikejte průvodce až do samotné instalace a počkejte, až bude instalace dokončena.
  2. Nyní přichází na řadu instalace eWay-CRM®. Spusťte instalační soubor eWay-CRM® a průvodce proklikejte. V případě, že jste postupovali podle výše popsaných bodů, dojde k automatickému napojení vámi vytvořené databáze na eWay-CRM®.
  3. Nechte eWay-CRM® nainstalovat. Instalace by měla proběhnout v pořádku a stejně tak načtení databáze při spuštění MS Outlooku a eWay-CRM®.