Nacházíte se zde: Úvod / Dokumentace / Centrum pro správu / Staré administrační rozhraní / 7. Globální nastavení / 6.7.4 Kategorie: Docházka / Rozpočítávat celou fixní mzdu do docházky už od začátku měsíce

Rozpočítávat celou fixní mzdu do docházky už od začátku měsíce

Položka Rozpočítávat celou fixní mzdu do docházky už od začátku měsíce umožňuje počítat náklady na projekty z fixní mzdy. Nastavení určuje, zda se bude kalkulovat hodinová sazba určená počtem hodin v měsíci, anebo se určí fixní mzda, která se rozpočítává podle docházek.

Dvojím kliknutím na položku Rozpočítávat celou fixní mzdu do docházky už od začátku měsíce v seznamu zobrazíte kartu této položky globálního nastavení.

Pole na kartě položky globálního nastavení

Je-li pole zaškrtnuto, je zapnutá kalkulace podle fixní mzdy.

Je-li pole nezaškrtnuto, je zapnutá kalkulace podle hodinové sazby.

Příklad - fixní mzda (nastavení na hodnotě 1): Uživatel vykázal za měsíc jednu docházku a má fixní sazbu 20 000 Kč. Celých 20 000 Kč je děleno jedinou docházkou, za kterou si pak zaměstnanec vydělal 20 000 Kč. V případě, že má docházky dvě, dělí se fixní sazba dvěma, pokud má docházky tři, dělí se třemi, atd.

Příklad - hodinová sazba (nastavení na hodnotě 0): Například při mzdě 10 000 Kč, měsíci s 20 pracovními dny a plným úvazkem (8 hodin denně) se hodinová sazba vypočítá následovně: 10 000 / (20x8) = 62,50 Kč. Při polovičním úvazku se částka přepočítá s polovičním počtem pracovních hodin.

Kliknutím na tlačítko OK v dolní části karty globálního nastavení uložíte provedené změny a kartu zavřete. Chcete-li kartu globálního nastavení zavřít bez uložení změn, klikněte na tlačítko Storno.

Navigace