Nacházíte se zde: Úvod / Dokumentace / eWay-CRM® Outlook / Popis / Hlavní seznam / Vytváření odkazů na položky a jejich otevírání

Vytváření odkazů na položky a jejich otevírání

Dostupnost: Tato funkce je dostupná od verze eWay-CRM 7.0.

Jste například v situaci, kdy kolegovi chcete ukázat projekt, aby viděl, v jaké fázi se nacházíte. Nemusíte mu posílat název projektu, aby si ho v eWay-CRM vyhledal, stačí mu poslat odkaz.

Vytvoření odkazu

V jakémkoli seznamu položek vyberte tu položku, jejíž odkaz chcete vytvořit. Když na tuto položku kliknete, stačí pak zmáčknout klávesy:

CTRL + SHIFT + C

Pokud následně dáte například do e-mailu CTRL + V, vloží se vám odkaz, který bude obdobný jako následující:

https://open.eway-crm.com/?ws=aHR0cHM6Ly9ld2F5LWRldi5tZW1vcy5jei9lV2F5X1NNZW1vcX9UZXN0&l=ZXdheTovL1Byb2plY3RzLzM4NTNkYTFiLWI3MTYtNGFkYi84NzlmLTX0NTc3ZTIwYjY5OA

Otevírání odkazu

Vložením odkazu například do e-mailové zprávy nebo online konverzace může jiný uživatel položku otevřít. Po kliknutí na odkaz se otevře internetová stránka, která vypadá následovně:

Uživatel má pak dvě možnosti:

  • Použít eWay-CRM pro Outlook - položka, na kterou se odkazuje, se otevře v eWay-CRM v Outlooku
  • Použít eWay-CRM Web - položka, na kterou se odkazuje, se otevře se webové verzi eWay-CRM Web, předpokladem je, že uživatel má licenci, která přístup do eWay-CRM Web umožňuje

Pokud je zaškrtnuta možnost Zapamatovat volbu, příště bude po kliknutí na odkaz použita ta možnost, která byla naposledy vybrána.

Upozornění: Při otevírání odkazů na mobilních zařízeních se systémem Android může někdy dojít k tomu, že některé aplikace otevírají odkaz nesprávným způsobem. Jedná se o aplikace, které mají vlastní webový prohlížeč, jenž funguje omezeně. Pro správné otevření by mělo stačit dlouze podržet prst na odkazu a z kontextového menu následně vybrat možnost otevření v externím prohlížeči.