Nacházíte se zde: Úvod / Dokumentace / Instalace / První spuštění / Microsoft Outlook 2010 a vyšší: Uživatelské rozhraní eWay-CRM®

Microsoft Outlook 2010 a vyšší: Uživatelské rozhraní eWay-CRM®

eWay-CRM® je systém vyvinutý jako programový doplněk integrovaný do aplikace Microsoft Outlook a právě proto jsou ovládací prvky eWay-CRM® součástí uživatelského rozhraní Outlooku. Vzhled a ovládání našeho systému se v různých verzích MS Outlook nepatrně liší, to je dáno vývojem samotného Outlooku a naší snahy maximálně využít možností, které nabízí. Pojďme se tedy podívat, jak ovládat eWay-CRM®, máte-li nainstalovaný balíček Microsoft Office 2010 nebo vyšší.

eWay Agent

eWay Agent je proces běžící na pozadí a zajišťující automatickou synchronizaci dat mezi serverem a aplikací eWay-CRM®. Zobrazuje se jako malá ikonka na hlavním panelu Windows v oblasti hodin a nabývá různých barev, které značí, v jakém stavu se systém právě nachází. eWay Agent má tyto základní stavy:

Veškeré položky jsou synchronizovány, zobrazená data jsou aktuální.

Probíhá synchronizace položek se serverem nebo připojování k serveru.

Připojení k serveru momentálně není k dispozici – jakmile dojde k obnovení připojení, automaticky proběhne synchronizace.

eWay-CRM Desktop je momentálně v režimu offline – toto nastavení můžete zrušit, kliknete-li pravým tlačítkem na ikonku eWay agenta a v kontextovém menu zrušíte zaškrtnutí volby Pracovat offline. Režim dovoluje pracovat s daty i bez připojení na internet či k serveru.

eWay-CRM Desktop se přihlašuje k vašemu účtu.

Je dostupná nová verze eWay-CRM Desktop a vy na ni můžete aktualizovat.

eWay-CRM Desktop se spouští.

Pozn.: V případě, že by mělo dojít k vypršení licencí, budete informováni nejen vykřičníkem uvedeným přes ikonu eWay Agenta, ale také bublinou, která se nad eWay Agentem objeví.

Pokud již došlo k tomu, že licence vypršela, objeví se vám následující informace a váš eWay Agent zčervená. Zároveň v tuto chvíli již neprobíhá synchronizace dat!

Synchronizace neproběhla déle jak 3 dny

eWay Agent vás informuje nejen o tom, jak synchronizace probíhá, případně v jakém stavu eWay-CRM® je, ale také o tom, že nedošlo v delším období k synchronizaci. Jakmile synchronizace neproběhla déle jak 3 dny, objeví se nad eWay Agentem bublina, která vás o daném stavu informuje. Na základě této informace můžete následně podniknout kroky pro provedení synchronizace, zjištění případného problému anebo zajištění pomoci při řešení.

Ribbony eWay-CRM®

Sekce eWay-CRM je zcela integrováno do ribbonů Outlooku a najdete v ní nejvíce používané funkce systému. Tato část slouží pro rychlé přístupy k nejdůležitějším modulům, přičemž kompletní seznam funkcí je poté k dispozici v záložce eWay.

Záložka eWay-CRM®

Tato záložka obsahuje rozšířený seznam modulů systému a dále přístup do nastavení, administračního nastavení a k nápovědě eWay-CRM®.

Minimalizace záložky

V pravém dolním rohu pásu karet najdete tlačítko pro minimalizaci.

Pokud na tlačítko kliknete v případě, že používáte Microsoft Office 2019, případně Microsoft Office 365, pás karet eWay-CRM® se zmenší do této podoby:

Dostupnost: Minimalizace pásu karet je dostupná od verze eWay-CRM 5.3.1 při používání Microsoft Office 2019.

Hlavní seznamy

Data z eWay-CRM® se zobrazují v části okna Outlooku, která je běžně určena pro práci s e-maily, kalendářem a úkoly. Kliknutím na ikony modulů eWay-CRM® se místo e-mailů zobrazí seznam dat zvoleného modulu. Zpět se vrátíte kliknutím na některý z modulů Outlooku (e-maily/úkoly/kalendář).

Záznamy v hlavních seznamech eWay-CRM® můžete různě třídit, filtrovat, seskupovat či upravovat zobrazení sloupců dle Vašich konkrétních potřeb. Jednou definované pohledy na data si pak můžete uložit pro příští použití. Získáte tak rychle přehled o všem, co Vás zajímá. Pro podrobnější popis práce s hlavními seznamy navštivte sekci Hlavní seznam, kde je rovněž popsáno, jak můžete záznamy vytvářet.

Funkce eWay-CRM® zakomponované do MS Outlook

eWay-CRM®, to nejsou ale jen nástrojové lišty s moduly. Abyste měli nejpoužívanější funkce stále při ruce a nemuseli složitě překlikávat, jsou mnohé z funkcí zakomponované do kontextových nabídek položek Outlooku anebo se zobrazují přímo jako součást nástrojů pro práci s položkou (u e-mailů, úkolů, kontaktů).