Nacházíte se zde: Úvod / FAQ / Instalace / Co dělat, když se nedaří dokončit instalaci či aktualizaci eWay-CRM®?

Co dělat, když se nedaří dokončit instalaci či aktualizaci eWay-CRM®?

Popis

V některých případech se může stát, že instalace nebo přechod z původní verze eWay-CRM® na novější verzi neprobíhá zcela hladce a uživatel obdrží během instalace nějaké chybové hlášení a instalace se nedokončí správně.

Často se setkáváme s tím, že nelze provést aktualizaci některých komponent MS SQL Serveru, který používáme pro uchování vašich dat. Mohou to být chyby s číselným označením 1603 (řešení zde), 1706 (řešení zde) případně chyba 3010 (řešení zde).

Dále může při instalaci SQL Server hlásit, že nelze nainstalovat Microsoft SQL Server 2005, protože je 32-bitový . V tomto případě instalujete nějakou velmi starou verzi našeho produktu a doporučujeme Vám stáhnout si z našeho webu www.eway-crm.cz nejnovější dostupnou verzi, která již podporuje i instalace na 64-bitové operační systémy. Instalujete-li takto staré vydání  eWay-CRM® z nějakého důvodu záměrně, pak postupujte dle návodu, který Vás provede ruční instalací 64-bitového SQL Serveru a následně i eWay-CRM®.

Při odinstalaci eWay-CRM® se pak někdy setkáváme s chybou 2738, její řešení najdete zde.

Verze

Všechny verze eWay-CRM®

Obtížnost řešení

Střední

Postup řešení

Pokud ani jedna z výše uvedených situací není Vaším případem, nabízí se další možná řešení, která pomohou ve většině ostatních případů.

  • V případě chyby 1316 je řešení opravdu jednoduché, odkliněte ji tlačítkem OK a nechte instalaci dokončit. eWay-CRM® by měla po startu Outlooku standardně naběhnout a není třeba dalších zásahů.
  • Chybu s označením 1935 vyřešíte například tím, že po ukončení nepovedené instalace kliknete na instalační soubor pravým tlačítkem a zvolíte možnost 'Spustit jako správce' . Spuštění instalace jako správce může samozřejmě řešit nejen chybu 1935.
  • Můžete také zkusit vypnout pro dobu instalace antivirový program , který někdy může bránit instalaci v zápisu dat na Váš počítač.
  • Pokud se instalace nedaří, ujistitěte se rovněž prosím, že ostatní uživatelé Vašeho počítače nemají právě spuštěný Outlook . Případně MS Outlook (nebo jiné programy z balíku MS Office) ukončete ve všech profilech systému Windows.
  • Pokud již na Vašem PC byl někdy nainstalován SQL Server respektive produkt využívající SQL Server, nemusely být při jeho odinstalaci odebrány všechny součásti systému a nyní brání instalaci novější verze. Konkrétně se jedná o chybu 28111, kterou vyřešíte pomocí postupu popsaného v tomto článku.
  • V případě, že eWay-CRM® aktualizujete na novou verzi, zkuste expertní instalaci dle následujícího postupu (nejde použít v rámci první instalace systému):
1) Původní verzi eWay-CRM® odinstalujte přes Ovládací panely systému Windows a zrestartujte své PC

2)  Instalaci poté spusťte znovu, ale místo Uživatelského typu instalace zvolte Expertní instalaci

3)  Na dalším dialogu vyberete instanci SQL serveru MSSQL$EWAY

4)  A dále vyplňte heslo pro systémového administrátora – eWay-CRM123 (případně  eWay123)

5)  Pak už pokračuje instalace standardně.
Navigace